KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16086389
nr 1608 6389
Mats Mason
(1894-1983), Sverige
"Norra Vannborga, Öland". Signerad, daterad 1959. Blandteknik, bildmått: 32x39 cm, yttermått inklusive ram: 43x51 cm
Mats Mason-Andersson, svensk målare född i Eskilstuna 1894, död 1983.
måndag 25 mars 2024
kl 18:46:40
Mats Mason
Läs mer om Mats Mason